Paczka do Norwegii, Szwecji, Anglii – co można wysłać?

Ze względu na emigrację Polaków za granicę, z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na usługi kurierskie m.in. między Polską a Norwegią. Obecnie wysłanie paczki do Norwegii, podobnie jak realizację wysyłki do Anglii, Szwecji czy Niemiec, można zlecić jednemu z wielu przewoźników, a wszystko to dzięki giełdzie transportowej Mytrans.eu. Ponieważ przesyłki są odbierane przez firmy transportowe po drodze, użytkownicy naszego serwisu mogą liczyć na wyjątkowo korzystne stawki cenowe.
Zastanawiasz się jak powinna zostać spakowana paczka do Norwegii i co można wysłać? Warto wiedzieć, że przesyłka musi być odpowiednio zabezpieczona, gdyż do przebycia ma tysiące kilometrów. Jeśli ładunek zostanie niewłaściwie spakowany, wówczas kurier ma prawo odmówić jego przyjęcia. Przygotowując paczkę do Norwegii, Szwecji czy Niemiec warto też zapoznać się z regulacjami prawnymi, ponieważ nie wszystkie przedmioty mogą zostać przetransportowane. Jest to szczególnie ważne w przypadku Norwegii, gdyż jest ona krajem, który nie należy do Unii Europejskiej, a to oznacza, że przewoźnik musi przejść przez urząd celny.

Niedozwolone przesyłki do Norwegii

Jeśli nie wiesz, co można wysłać paczce do Norwegii, warto zapoznać się z poniższymi informacjami. Ten kraj skandynawski jest państwem posiadającym własne przepisy odnośnie przewozy przesyłek. Aby paczka do Norwegii przeszła odprawę celną, wymagane jest zadeklarowanie jej wartości oraz wypisanie zawartości.
Lista niedozwolonych przedmiotów, których nie można wysłać do Norwegii to między innymi:
  • amunicja, broń, repliki broni,
  • kolekcje, antyki, dzieła sztuki,
  • futra, skóry zwierząt,
  • materiały medyczne, pornograficzne, łatwopalne, radioaktywne, wybuchowe,
  • szybko psujące się artykuły spożywcze,
  • biżuteria, srebro, złoto, wyroby jubilerskie, kość słoniowa, kamienie i metale szlachetne,
  • certyfikaty, pieniądze, papiery wartościowe, dokumenty osobiste, o charakterze płatniczym,
  • narkotyki, tytoń, napoje alkoholowe, itp.
Za pośrednictwem giełdy transportowej Mytrans.eu możesz przekazać do wysyłki do Europy większość dozwolonych towarów. W rzeczywistości możesz wysłać praktycznie wszystko, na co zgodzi się przewoźnik przyjmujący zlecenie.